Megvan a négy döntőért küzdő csapat

A Wolves, a Cowbells, a Tigers, és a Steelers jutott a Fezen Hungarian Football League (HFL) rájátszásába.

A hatodik forduló előtt már sejteni lehetett, hogy melyik négy együttes lesz ott a playoffban. Ám most biztossá is vált. A Budapest Cowbells lett az első alakulat idén, aki elérte ezt a célt, de nem volt könnyű dolga a Győr Sharks ellen Fóton.34367946_1760275244008085_7325861799083900928_o

A Kolomposok nehézkesen, de nem kezdtek rosszul, Fóra Kamilló mezőnygólja hozott három pontot, majd Nick Canter negyedik kísérletre bemutatott egy 20 yardos TD elkapást. Fóra pedig értékesítette az extrát. De ezután a győri defense momentumai következhettek. Horváth Benedek például élni sem hagyta Cantert. A védelem munkája pedig az offense-t is motiválta, ugyanis a második játékrész elején Eric Poindexter 47 yardos elkapása hozta közel a Sharks-ot. Kövecses egypontosa célt ért. Majd Andres Fernandez következett. Magyar Csanád puntját blokkolni tudta, a pattogó labdát felszedte és az end zone-ig vitte. A védelem továbbra is nehéz pillanatokat okozott a Cowbells-nek. Fernandez egy interceptiont is szerzett, míg Schwarz Kevin és Fekete Valentin is akadozásra késztette a fővárosiak passzjátékát. A Cowbells ennek ellenére még a szünet előtt fordított Roják Richárdnak köszönhetően. A Sharks közel állt ugyan, hogy egyenlítsen, de Kövecses mezőnygól kísérletét blokkolták. 17-14 a félidőben.34321453_1760276064008003_603901783688871936_o

A folytatásban továbbra is nagy gondot okozott a Kolomposoknak a Cápák védelme. De végül Karim Trabelsi együttese felül tudott ismét kerekedni a vendégeken, hiszen Boros László szezonbeli második touchdownját megszerezte. Az utolsó játékrészben aztán eldőlt a győztes kiléte. Németh Márton interceptionje után kihasználta az újabb támadóakciót a vendéglátó, ezúttal Mészáros Márton értékesített egy újabb Czirók Márton átadást. Fóra Kamilló pedig extra pontjával beállította az eredményt: 31-14.

Fotók: Kraus Gabriella

Budapest Cowbells-Győr Sharks 31-14 (10-0, 7-14, 7-0, 7-0)

Pontszerzők: Nick Canter, Roják Richárd, Boros László, Mészáros Márton 1-1 TD, Fóra Kamilló 1 FG és 4 XP, illetve Eric Poindexter, Andres Fernandez 1-1 TD, Kövecses Attila 2 XP.

Karim Trabelsi, a Budapest Cowbells vezetőedzője: Nagyon jól kezdtünk, utána pedig el kezdett hullámozni a teljesítményük. Voltak jó periódusaink, de rosszak is egyben. Továbbra is ki kell hangsúlyoznom azt, hogy fegyelmezettebbnek kell lennünk. A futójátékunk is most jól működött, de jelenleg a Ricsire sok teher hárul. Viszont ez neki láthatóan tetszik, mert nagyon szeret futni. De a rájátszásra remélem, hogy Csepi is be tud majd segíteni.

Andres Fernandez, a Győr Sharks vezetőedzője: Ezen a meccsen a srácok úgy teljesítettek, ahogy azt én elvártam. Büszke vagyok rájuk. Nyilván csináltunk hibákat a védelemben, de mindig is küzdöttünk és igyekeztünk a legjobbat kihozni magunkból. Mióta én vagyok a vezetőedző, egy kicsit meg akarom változtatni a csapat kultúráját. Az utóbbi mérkőzések azt mutatjuk, hogy jó úton haladunk. Most készülnünk kell a Wolves elleni találkozónkra. Azon pedig bármi lehet. Még egy olyan összecsapás is, mint tavaly.

Fóton még egy találkozót rendeztek szombaton, amin a TD Store Eagles fogadta a Budapest Wolves-t. A Farkasok arra számítottak, hogy a Sasok akár meglepetést is okozhatnak. Ez viszont nem történt meg.25880741_bafbb40ba06b5fb02a81c9cdb6aaf278_xl

Az első negyedben a hatszoros bajnok nagyon erősen kezdett, ami az idén eddig kiválóan teljesítő védelemnek köszönhető. Viszont az offense szerezte meg az első pontokat a meccsen Darius Lewis 25 yardos elkapása hozta meg a vezetést, viszont Ben Lyons az első extráját kihagyta. Ezután nem volt sokat a labda az Eagles-nél Hunka Norbert húzta le Wágner Olivér átadását. Ebből pedig újabb pontokat szereztek a Farkasok, Gecser Máté 60 yardos elkapása megduplázta az előnyt. Lyons most berúgta az extrát. Wágner viszont ezután is eladta a labdát, Homoki Gergely kaparintotta meg a játékszert. Ezúttal nem touchdownt, hanem field goalt sikerült összehoznia a Wolves-nak: 0-16. Wágnernek viszont egyértelműen nem volt jó napja ugyanis ismét eladta a labdát. Ezúttal Madarassy Richárd lopta le a levegőből, amit vissza is hordott egy TD-re. Az első negyed végére ismételten megszerezte a malacbőrt a vendég együttes, Homoki vetődött rá a fumble-ra. A második játékrészben pedig ki is használta az újabb támadási lehetőséget a hatszoros bajnok, Gecser elkapása és Lyons egypontosa 30-0-ra alakította az állást. Wágner viszont negyedjére is eladta a labdát, Madarassy pedig be is húzta. Az újabb támadás pedig mercy rule-t eredményezett, Majoros Csaba kapta el Bencsics Márk átadását. Lyons pedig berúgta az extrát. 37-0 a szünetben a Farkasoknak, szinte már el is dőlt.25880763_08ba85ab11662de8bce7adb69a9acc5d_xl

A második félidő csúszással kezdődött a heves esőzés miatt. A pályát ugyan sikerült újrafesteni, de ezután is leszakadt az ég. Azonban futóórával ment tovább a találkozó. A Farkasoknál Gombos Bence irányított, aki egy interceptionnel mutatkozott be, Omari Crittenden kaparintotta meg az átadást. Pontok nem születtek az offenzívából, de Lamarco Crawford akciójából majdnem sikerül touchdownt szereznie az Eagles-nek. A negyedik negyedben a Farkasoknak még volt egy labdaszerzése, Illés Álmos szedte fel a földről az elejtett játékszert. Lyons ugyan megkapta a lehetőséget, hogy egy field goallal még növelje csapata előnyét, de a kísérlet sikertelen volt. Maradt a 37-0, magabiztos sikerrel biztosította be helyét a playoffban a Wolves.

Fotók: Hidvégi János Gábor

TD Store Eagles-Budapest Wolves 0-37 (0-23, 0-14, 0-0, 0-0)
Pontszerzők: Gecser Máté 2 TD, Darius Lewis, Madarassy Richárd, Majoros Csaba 1-1 TD, Ben Lyons 1 FG és 4 XP.

Boda Gábor, a TD Store Eagles vezetőedzője: Sajnos az egész csapat fejben nem volt ott, már a bemelegítésnél éreztem, hogy nem vagyunk a mérkőzésre hangolva. Sokszor el is adtuk a labdát, volt, ami az Olivér hibája volt, de volt olyan is, amikor az elkapók hibáztak. Emellett a Farkasok védőfala nagyon kemény nyomás alatt tartott minket. Mire összekaptuk magunkat, addigra már késő volt, ellépett mellettünk a Wolves. Nyilván jobb csapat is, de most nagyon alulmúltuk magunkat.

Kovács István, a Budapest Wolves vezetőedzője: A vártnál simább lett a sikerünk. Bár az időjárás egy kicsit tönkre tette a játékot. Ettől függetlenül minden egyes játékperc fontos azok számára, akik kevesebb lehetőséghez jutnak a HFL-ben. A védelmünk nagyon meghatározó szerepet töltött be a mérkőzésen, de ez ugyanígy van az egész szezonban. Emellett az offense is eléggé jól produkál, ami nem csak idénre, hanem a korábbi szezonokra is jellemző volt. A tabellán emiatt is vagyunk most ott, ahol vagyunk.

FEZEN_MAFSZ

Kemény mérkőzés elé nézett hazai pályán a Miskolc Steelers, hiszen a Fehérvár Enthroners látogatott Felsőzsolcára. Az Acélosok ennek ellenére könnyedén vették az újabb akadályt és továbbra is eséllyel pályáznak az alapszakasz első helyére.34382452_391167324702932_3131760465705697280_o

Az eső ezen a találkozón sem könnyítette meg a csapatok dolgát. Az első negyedben remekül kezdett viszont a hazai gárda, Mauricio Uribe váltotta pontokra Vasyl Yordan 40 yardos elkapását. Jónás Máté kihagyta az extrát. Az Enthroners azonnal válaszolni tudott. Ezúttal viszont nem Erős Márk, hanem Nardai Ádám adogatott. Most nem passzolt, hanem átadta a labdát Antonio Roane-nek, aki 54 yardot nyargalt az end zone-ig. Egalizált a vendég alakulat, de fordítani nem tudott, hiszen Zách György extráját blokkolták. Uribe valósággal megtáltosodott ezen a találkozón, egy nagy elkapással ismét jó helyzetbe hozta csapatát, majd Andre Whyte egy Yordantől kapott screent értékesített. Jónás ezúttal nem hibázott. Ezen a találkozón nagyon szépen jöttek a nagy játékok a Steelers-től. Whyte egy 60 yardos megiramodással hozta megint kedvező mezőnypozícióba az acélvárosiakat, majd Pawel Lesiv elkapásával növelte előnyét a vendéglátó gárda. A következő pontszerzést újfent egy remek megmozdulást előzte meg, ezúttal Fenyvesi Csaba készítette elő Whyte újabb touchdownját. A Koronázóknak nem ment annyira a játék, de ekkor már Roane nélkül rohamoztak, akinek megsérült a keze egy futásnál. A vendégek el is adták a labdát Nardai passzába Szabó Dávid ütött bele és a játékszer Yevghen Rakhimov kezében landolt. Ezt pedig kihasználta a Miskolc Lesiv volt eredményes másodjára. Jónás egypontosa pedig 34-6-os fórt adott a hazaiaknak a szünetre.34413082_391168618036136_3155233561489965056_o

A harmadik negyedben pedig végleg eldöntötte a találkozót a Steelers: Jónás interceptionje után a borsodiak támadhattak. Anton Ushenko 50 yardos elkapása a red zone-ba hozta az Acélosokat, majd Fenyvesi húzta le Yordan átadását a pontszerző területen belül. Ezzel el is indult a futóóra. Az utolsó játékrész ugyan gyorsan letelt, de a Fehérvár szépíteni tudott, Novakov Dávid idei első touchdownját futotta meg, amiért 25 yardot nyargalt. Zách extrája most célt ért. Ám az utolsó szó mégis a Miskolcé volt Whyte újabb futása és Jónás egypontosa zárta a találkozót, így 48-13-ra győztek az acélvárosiak és készülhetnek a Nyíregyháza Tigers elleni Keleti Rangadóra.

Fotók: Battyányi Tamás

Miskolc Steelers- Fehérvár Enthroners 48-13 (13-6, 21-0, 7-0, 7-7)
Pontszerzők: Andre Whyte 3 TD, Pawel Lesiv 2 TD, Mauricio Uribe, Fenyvesi Csaba 1-1, Jónás Máté 6 XP, illetve Antonio Roane, Novakov Dávid 1-1 TD, Zách György 1 XP.

Eaton Demetrius Lamar, a Miskolc Steelers vezetőedzője: Elégedett vagyok a játékunkkal. Az volt a lényeg, hogy stabilizáljuk a futójátékunkat, ami sikerült. Szép eredményt értünk el és remélem, hogy ezen az úton haladunk tovább. A Tigers ellen ugyanezt az energiát és mentalitást szeretném látni.

Pál Tibor Kornél, a Fehérvár Enthroners vezetőedzője: Nehéz meccs volt. Ezek után fontos lesz, hogy az utolsó mérkőzésünkön ott tudjunk maradni fejben a pályán, mert akkor el tudjuk kerülni az olyan játékot, amit a Steelers ellen produkáltunk. Tény, hogy egy kicsit hitünket is vesztettük a második félidőre, de a srácok igyekeztek kihozni magukból a legjobbat. Az Eagles ellen szeretném azt az Enthroners-t látni, ami igazán benne van a csapatban.

A Nyíregyháza Tigers is már rájátszás résztvevőként várta a DAK Acél Gorillaz elleni párharcot. Ettől függetlenül nem dőltek hátra a hazaiak, és a lehető legkeményebben álltak oda a mérkőzésnek.tigers amcsifoci_8905

Már az első negyed elején Brian Gessel remekül megtalálta a védők szorítása alól kibújó Troy Rice-t, aki meg sem állt az end zone-ig az elkapott malacbőrrel, ezzel zárva egy 44 yardos akciót. Sviatkó Gábor berúgta az extrát. Ezután a védelem, de főleg Greg Williams pillanatai következtek, aki egy leütött passz után megszerezte az ellenfél irányítójának, Jeszenszki Dávidnak is az átadását. Majd Sviatkó előtt adódott egy lehetőség, hogy mezőnygólt szerezzen, de nem sikerült a kapufák közé tennie a labdát. A játékrész végén azonban megduplázta előnyét a Tigers. Verdes Dávid hatalmas elkapása egy yardra hozta a hazaiakat a végzónához. Gessel révén pedig összehozta az újabb touchdownt a Nyíregyháza. A második játékrészben Gessel és Rice parádés megmozdulásainak tapsolhattak a nézők. Az újabb hazai TD-t viszont Konkoly Péter elkapása hozta . Azonban ismételten a negyed végéig kellett várni a vendéglátók újabb pontszerzésére, amit az eddig is nagy elkapásokat bemutató Rice hozott össze. Sviatkó pedig egy újabb extrát berúgott, amellyel már 28-0 volt a különbség a szünetben.tigers amcsifoci_8990

A második félidőben inkább a védelmek domináltak. Williams remek teljesítményt nyújtott két leütött passza is volt, míg Aleksandr Posunko is szerzett egy interceptiont. Emellett Mihalik György szinte mindenhol ott volt a pályán. A Gorillaz viszont tudott változtatni. Egy fizikális offense-zel igyekeztek felőrölni a hazaiak védelmét. A kemény futójátéknak a mérkőzés végén meglett az eredménye, Hegedüs Dániel futotta meg a vendégek egyetlen hatpontosát, amihez Beretka József egy extrával még hozzájárult, így 28-7 lett a végeredmény.

Fotók: Kelet-Magyarország

Nyíregyháza Tigers-DAK Acél Gorillaz 28-7 (14-0, 14-0, 0-0, 0-7)
Pontszerzők: Troy Rice 2 TD, Brian Gessel, Konkoly Péter 1-1 TD, Sviatkó Gábor 4 XP, illetve Hegedüs Dániel 1 TD, Beretka József 1 XP.

Thomas Smythe, a Nyíregyháza Tigers vezetőedzője: Az első félidőben nem teljesítettünk rosszul. A védelmünk nagyon keményen megfogta az ellenfelet és labdákat is szerzett. A támadósor sem volt rossz, de olykor-olykor előjöttek a hibák. A második játékrészben a Gorillaz egy fizikális futballt vetett be, amit helyenként nehezen tudtunk megállítani, ráadásul a védelmük is keményebben játszott. Jól bírták az iramot annak ellenére, hogy 25 emberrel jöttek ide. A következő meccsünkig viszont javulnunk kell, mert a Steelers ellen már a jobb playoff helyezés elérése lesz a cél.

Bachrathy Kornél, a DAK Acél Gorillaz vezetőedzője: Az edzőink azt emelték ki, hogy talán ez volt a szezon egyetlen olyan meccse, amikor az offense és a defense is meg akarta mutatni, hogy tud küzdeni. Nyilván a vereséghez hozzájárult az is, hogy összesen 25-en jöttünk Nyíregyházára. Az első félidőben próbáltunk passzolni több-kevesebb sikerrel, de nyilván Dávidnak kevés HFL tapasztalata van még. A második félidőre viszont a régi Gorillaz-t idéztük meg fizikális, kemény futásokkal és ezzel sikerült egy touchdownt összehoznunk.

Három televíziós mérkőzés is volt a hatodik fordulóban, így három Powerade MVP címet is kiosztottak. Ezekben az elismerésekben három irányító osztozhatott Czirók Márton (Budapest Cowbells), Bencsics Márk (Budapest Wolves) és Vasyl Yordan (Miskolc Steelers).Powerade Divízió I. logó

The post Megvan a négy döntőért küzdő csapat appeared first on xlsport.hu.